Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
8 читателей 8 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 2760 раз

Україна – важливий ринок із величезним потенціалом, – генеральний директор ТОВ «Байєр» в Україні Хрістоф Хенце

Новости Украины - 2760
second date2760
Генеральний директор ТОВ «Байєр» в Україні Хрістоф Хенце розповів про особливості роботи компанії на українському ринку.
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: люди компании

С 2007 года начал свою карьеру в компании Bayer и работал в отделе корпоративного аудита в штаб-квартире Bayer AG. После короткого периода работы в отделе корпоративного аудита был назначен на должность финансового директора в ООО «Байер» в Украине. С 2011 года переведен на должность Генерального директора ООО «Байер». В 2015 году занял должность финансового директора Bayer в странах Центральной Америки и Карибского бассейна (г. Сан Хосе, Коста-Рика).

В 2006 году был назначен руководителем проекта «Реорганизация процессов в финансовой и административной сферах» в компании Berlex Канада Инк (дочернее предприятие компании Schering AG).

С 2001 по 2006 год работал в отделе корпоративного аудита в должности старшего внутреннего аудитора и руководителем команды в компании Schering AG в Берлине.

Свою карьеру начал в компании REHAU AG, где в течение пяти лет он работал менеджером по работе с продуктами и региональным специалистом и отвечал за Испанию, Португалию и Латинскую Америку.

Получил профессиональное образование по банковскому делу. Позже окончил Байройтский университет (Германия), где получил диплом по специальности управление бизнесом.

Подробнее
Христоф Хенце
Христоф Хенце
Финансовый директор Bayer в странах Центральной Америки и Карибского бассейна

Bayer – международная  компания с экспертизой в области естественных наук: здравоохранения и сельского хозяйства. В состав компании  входит около 302 представительских компаний в 75 странах мира. Продукты и услуги компании направлены на благо людей и улучшение качества жизни. В основе деятельности компании заложены принципы устойчивого развития, экономической стабильности и социальной ответственности.

Компания была создана в 1863 году в Бармене (в настоящее время один из районов Вупперталя) Фридрихом Байером (Friedrich Bayer) и Йоханном Фридрихом Уэскоттом (Johann Friedrich Weskott) как генеральное партнерство Friedr. Bayer et comp. Компания была создана с целью производства и продажи синтетических красителей.

Сегодня деловые операции компании осуществляются тремя подразделениями: Pharmaceuticals занимается разработкой и производством рецептурных лекарственных средств и товаров для здравоохранения, Consumer Health предлагает безрецептурные препараты, Crop Science работает в области защиты растений для компаний-производителей качественных продуктов питания, включая сферу защиты здоровья животных.  

В 2016 году численность сотрудников концерна в мире составила 115 200 человек, объем продаж – 4,7 млрд евро. Капитальные затраты в 2016 году составили 2,6 млрд евро, а расходы на исследования и разработки – 4,7 млрд евро.

В Украине компания «Байер» ведет бизнес с 1992 года. Команда из более чем 450 профессионалов работает для того, чтобы представить свои знания и инновации в новых продуктах  украинской промышленности.

Подробнее о компании
Bayer (ООО «Байер»)
Bayer
ООО «Байер» в Украине является частью глобального концерна Байер АГ с штаб-квартирой в Леверкузене, Германия.

Вікторія Матвєєва, «Фармацевтичний кур’єр»

Фармація особливо чутлива до таких понять, як традиції та інновації. З одного боку, це сфера, у якій багато що визначається наступністю, де є важливими відкриття минулих поколінь і завжди діють чіткі правила. З іншого – це поле для найсміливіших експериментів, де нові знання допомагають рятувати людей і покращують якість їхнього життя. Компанія Bayer є яскравим прикладом того, як багате історичне минуле стає потужним фундаментом для подальшого розвитку. Півторастолітній досвід дає їй переваги та відкриває нові горизонти. Які ці можливості та в чому полягають особливості роботи компанії на українському ринку? Про це – в інтерв’ю генерального директора ТОВ «Байєр» в Україні Хрістофа Хенце журналу «Фармацевтичний курєр».

– Пане Хенце, як позначилися економічна та політична кризи в Укрїні на діяльності компанії Bayer у нашій державі?
– Компанія Bayer успішно працює уже 150 років, і за цей тривалий термін було пережито чимало криз у різних країнах. Що стосується України, то ми успішно впоралися із складним періодом 2008 року. Сьогоднішня криза набагато важча за попередні, проте наші співробітники з оптимізмом дивляться в майбутнє. Україна – важливий для нас ринок із величезним потенціалом у всіх сферах діяльності Bayer. Зараз ми активізуємо свою роботу – як у галузі охорони здоровя, так і в сільському господарстві, у зв’язку з чим не звільняємо людей, а навпаки – збільшуємо штат. На мій погляд, це є дуже яскравим свідченням того, що компанія намагається знайти шляхи для розвитку навіть у такі складні часи.

– Гнучкість є однією з цінностей у корпоративній культурі компанії. Що вкладається в це поняття і як цей інструмент застосовується на практиці у світі та в Україні?
– Реалізація передових ідей – наш ключ до лідерських позицій на всіх ринках, де працює Bayer, що також є основою для поліпшення якості життя багатьох мільйонів людей. Корпоративна культура – важлива складова успіху компанії. В основі цієї культури лежать такі цінності: лідерство, чесність, гнучкість та ефективність (leadership, integrity, flexibility, efficiency – LIFE).

Гнучкість у розумінні Bayer – це вміння активно управляти змінами, легко адаптуватися до нових трендів і потреб ринку. Це здатність шукати нові можливості та йти на виправданий ризик, бути відкритим для нових ідей. Ми не застигаємо на одному місці, а постійно знаходимо способи поліпшення своїх продуктів і послуг, генеруємо нові рішення в інтересах клієнтів.

– Bayer веде бізнес в Україні вже понад 20 років. Як ви оцінюєте підсумки цієї діяльності, що вважаєте головними досягненнями?
– Це були непрості, але цікаві 20 років. Як і в усіх компаній, у нас були свої успіхи й невдачі. Проте весь цей час ми постійно ростемо й розвиваємось. Коли ми починали у 1992 році, в українському офісі компанії було всього 5 співробітників. Сьогодні до штату вже входить 500 осіб, тобто в 100 разів більше. Наша прихильність до інновацій – ось що рухає компанію вперед. На сьогоднішній день не хотілося б підбивати якісь підсумки, крім проміжних, адже ми не плануємо зупинятися на досягнутому. У даний час ми входимо до числа компаній-лідерів – як на фармацевтичному ринку, так і на ринку продуктів для сільського господарства. Про це свідчать відгуки наших партнерів та клієнтів, а також обсяги продажів.

– Які, на ваш погляд, перспективи розвитку українського фармацевтичного ринку? У чому полягають основні переваги та складності роботи на ньому?
– За даними компанії IMSHealth, представленими на фармацевтичній конференції влітку минулого року, Україна належить до третього рівня фармацевтичних ринків, які розвиваються (Pharmerging markets), що свідчить про її перспективність. Для отримання статусу фармринку, що розвивається, він повинен демонструвати приріст на рівні $1 млрд за підсумками 5 років. Український фармацевтичний ринок демонструє такі показники. Відповідно, у подальшому від нас чекають таких же результатів. Причому важливо розуміти, що в нас для цього є всі підстави, незважаючи на тимчасові економічну й політичну кризи в країні. У самому понятті «ринок, що розвивається» закладені одночасно складності й переваги роботи на ньому.

– Які з продуктів компанії ви назвали б найбільш перспективними для подальшого просування?
– Bayer нещодавно оголосила про намір повністю сфокусуватися на напрямах охорони здоров'я та сільського господарства – HealthCare і CropScience – і випустити на фондовий ринок акції MaterialScience як окремої компанії. Таким чином, вона стає компанією, що спеціалізується на науках про життя, завдяки чому продовжить активну роботу, зможе зосередитися на органічному зростанні й збільшити свої витрати на наукові дослідження та розробки. Компанія має намір розвивати випробування на ранніх стадіях у напрямах, суміжних із HealthCare і CropScience, та планує продовжувати успішну реалізацію нещодавно випущеної на глобальний ринок фармацевтичної продукції. Передбачається, що це будуть такі продукти, як антикоагулянт Xarelto™, офтальмологічний препарат Eylea™, засоби для лікування раку Stivarga™ та Xofigo™, а також лікарський засіб для терапії легеневої гіпертензії Adempas™. Найближчим часом продажі цих препаратів досягнуть піку. Крім того, у сфері сільського господарства компанія планує випуск біологічно активних, що не містять хімії, препаратів для захисту рослин, а також нового сорту пшениці, призначеного спеціально для українського клімату.

– Якою може бути участь фармацевтичних компаній і Bayer, зокрема, у соціальних програмах, пов’язаних з охороною здоров'я?
– Компанія Bayer активно підтримує соціальні програми, пов’язані з охороною здоров'я. Наприклад, ми беремо участь у Всесвітньому дні контрацепції, який відзначається щорічно 26 жовтня. Як лідируюча компанія, що надає кошти для планування сім'ї та плідно працює в цій сфері понад 50 років, ми несемо соціальну відповідальність і хочемо зробити свій внесок. Це, зокрема, робота з усебічного навчання молодих людей у сфері сексуального здоров'я. І така діяльність здійснюється не тільки в Україні, а й в інших країнах світу, де присутня наша компанія.

Також важливі питання здоров'я жінок. Bayer підтримує всесвітню ініціативу в рамках інформаційної кампанії на тему ендометріозу. Без адекватної терапії це захворювання вражає важливу систему організму та знижує репродуктивні можливості жінки, тобто її шанси стати матір'ю.

– Чи позначиться на українському портфелі Bayer придбання без рецептурних препаратів групи компаній Merck&Co?
– Операція з придбання портфеля без рецептурних продуктів у групи фармацевтичних компаній Merck&Co була завершена 1 жовтня минулого року. Процес інтеграції придбаного бізнесу триватиме якийсь час, але він уже успішно розпочатий. Це дозволить Bayer посісти друге місце у світі серед лідерів із продажу безрецептурних лікарських засобів.

– Наприкінці минулого року в «Мистецькому Арсеналі» в Києві пройшла виставка компанії Bayer «Наука задля кращого життя». Що ваша компанія хотіла продемонструвати з її допомогою?
– На сьогоднішній день багато людей в Україні вважають, що наша компанія опікується винятково галуззю охорони здоров'я. І перед нами стояло завдання розширити це уявлення. Ми прагнули презентувати Bayer у всіх сферах її діяльності. Це і галузь охорони здоров'я, і сільське господарство, і, до недавнього часу, сфера виробництва високотехнологічних матеріалів. Для досягнення цієї мети був обраний креативний формат, що дозволяв кожному відвідувачу виставки не просто побачити або прочитати інформацію про компанію, а й доторкнутися до плодів її роботи. Результат перевершив наші найсміливіші очікування: за час роботи виставки її відвідало понад 8000 осіб.

Що є найголовнішим активом компанії Bayer в Україні?
– Без сумніву, це наші співробітники. Вони – наш головний актив. Працівники українського підрозділу компанії – це ті люди, без яких вона не існувала б в Україні. Це фахівці, чия пристрасть до нових ідей і змін рухає компанію вперед і розвиває її. Ці люди – живе втілення наших корпоративних цінностей LIFE, незалежно від того, опікуються вони сільським господарством або охороною здоров'я. Успіх компанії – це успіх наших працівників, завдяки яким ми щодня можемо втілювати місію «Наука задля кращого життя».

– Якими б ви хотіли бачити українську сферу охорони здоров'я та фармацію приблизно через десятиліття?
– Фармацевтична галузь має розвиватись еволюційно. І Bayer є прихильником нових трендів розвитку ринку. У компанії вважають, що майбутнє – за розширенням можливостей виходу безрецептурних лікарських засобів на нові ринки, збільшенням каналів збуту. У галузі охорони здоров'я перспективним є перехід від невідкладного лікування до профілактики. На зміну тривалій симптоматичній терапії має прийти впровадження здорового способу життя. Ми вважаємо, що ці тренди стануть домінувати в майбутньому у фармацевтичній галузі, оскільки вигоду від цього отримають і споживачі, і гравці ринку.

Публікується в рамках співпраці із Щомісячним журналом "Фармацевтичний кур'єр".
Передрук заборонено. Використання інформації та передрук можливий лише з дозволу редакції Журналу "Фармацевтичний кур'єр".

Автор материала
>
полезный материал
8 читателей 8 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 2760 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь