Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
0 читателей 0 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 988 раз

Українські антибіотики і знеболюючі протягом року значно зросли в ціні

Важно Новости Украины - 988
second date988
Протягом минулого року в Україні постійно зростав попит на антибіотики, жарознижувальні та знеболюючі препарати, а з ним росли й ціни на ці ЛС. Читать далее
читайте также Главное за неделю

Державна служба статистики Україні звітує, що пандемія суттєво підвищила попит і ціни на деякі категорії популярних лікарських засобів в Україні. Підвищений попит призвів і до зростання цін на ці препарати. Найбільше здорожчали антибіотики, знеболюючі, жарознижувальні та протизапальні лікарські засоби.

Істотно зросли ціни на ліки українського та закордонного виробництва, доля вітчизняних препаратів на ринку зростала з урахуванням їх нижчої вартості. Експерти припускають, що підвищений попит на лікарські засоби може бути викликаний спробами самолікування Covid-19.

Ще в березні минулого року середня ціна на упаковку антибіотика з 10 таблеток вітчизняного виробництва коливалася на рівні 17,95 грн, а вже роком пізніше вона становила 18,63 грн – ціна зросла на 3,79% за 12 місяців. Імпортний аналог коштував приблизно 107,63 грн за упаковку з 10 таблеток в березні 2020-го, а в березні 2021-го вже 112,49 грн. Зростання становило 4,52%.

Ще більше зросли ціни на жарознижувальні ліки, упаковка українського препарату в 2020-му коштувала 9,62 грн, а роком пізніше – 10,70 грн, ціна зросла на 11,23%.

Імпортні жарознижувальні навпаки здешевшали, якщо в березні минулого року один пакетик таких ліків продавали за 18,99 грн, та в березні 2021-го ціна впала на 5,27% до 17,99 грн.

Найбільше вітчизняні антибіотики подорожчали в лютому-березні 2021 року – на 0,32%, імпортні препарати в цей же період додали в ціні в середньому 0,36%.

Зростання ціни на жарознижувальні препарати вітчизняного виробництва в цей період практично не виросли, а от імпортні втратили 0,11% від ціни.

За даними міністерства охорони здоров'я України під час пандемії Covid-19 споживання деяких груп антибіотиків збільшилася в 5-6 разів. Сьогодні за даними ВООЗ, антибіотикорезистентність входить в десятку найбільших загроз для здоров'я. Зараз щорічно в світі 700 тис. Людина помирає від хвороб, викликаних бактеріями, стійкими до існуючих антибіотиків, а до 2050 року кількість смертей складе 10 мільйонів.

Pharma.net.ua
По материалам: Держстат України
>
полезный материал
0 читателей 0 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 988 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему