Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
2 читателей 2 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1227 раз

Британський суд за заявою "Дарниці" арештував рахунки компанії, що може бути причетна до махінацій у БХФЗ

Важно Новости Украины - 1227
second date1227
Високий суд справедливості у Лондоні заарештував рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited, що може бути причетна до махінацій з закупками фармсировини для БХФЗ. Читать далее
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: компании

ПАО НПЦ «Борщаговский ХФЗ» начал свою историю в 1947 году как небольшая артель по производству лекарств, пищевых продуктов и товаров широкого потребления. В настоящее время БХФЗ занимает одну из лидирующих позиций среди украинских производителей по уровню производства и реализации готовых лекарственных средств. Предприятие вовлечено в различные виды деятельности: производство и дистрибуция лекарственных средств; контрактное производство; научные исследования; экспорт готовых лекарственных средств; производство лекарственных средств для ветеринарной медицины; производство диетических/пищевых добавок.

«БХФЗ» делает ставку на препараты для лечения: сердечно-сосудистых заболеваний (инфаркт, инсульт, сердечная недостаточность, гипертоническая болезнь), инфекционных заболеваний, вирусных и респираторных заболеваний, желудочно-кишечного тракта, сахарного диабета, нервной системы и психических расстройств, а также борьбы со старением (улучшение качества жизни). Особое внимание предприятие уделяет группе детских лекарств.

Подробнее о компании

“Дарница” – это крупнейший производитель лекарственных препаратов в Украине, занимающий лидирующие позиции на отечественном фармацевтическом рынке. Производственные мощности “Дарницы” позволяют выпускать более 400 млн ампул, 4 млрд таблеток, 30 млн флаконов стерильных антибиотиков и более 30 млн туб мягких лекарственных форм, годовая мощность участка производства капель составляет 35 млн флаконов.

Подробнее о компании
Борщаговский ХФЗ (ПАО НПЦ «Борщаговский БХФЗ») Дарница (ЧАО “Фармацевтическая фирма “Дарница”)
Борщаговский ХФЗ
ПАО НПЦ «Борщаговский ХФЗ» начал свою историю в 1947 году как небольшая артель по производству лекарств, пищевых продуктов и товаров широкого потребления.
Дарница
“Дарница” – это крупнейший производитель лекарственных препаратов в Украине, занимающий лидирующие позиции на отечественном фармацевтическом рынке.

Британський суд заарештував рахунки компанії Metabay Import/Export Limited, яка виступала посередником в закупівлях фармсировини компанією ПАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", повідомляє РБК-Україна.

Ініціатором заяви виступила фармацевтична компанія "Дарниця", яка є одним з акціонерів БХФЗ. Компанія звернулась до українського суду від імені БХФЗ з позовом на керівників Заводу, а згодом направила заяву щодо арешту рахунків Metabay в британський суд, адже компанію пов'язують з кервіництвом БХФЗ. "Дарниця" вважає, що ціна, за якою "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" купував фармацевтичну сировину в німецької Farmaplant Fabrikation Chemischer Produkte GmbH є суттєво завищеною.

Адвокат "Дарниці", радник юридичної фірми Aequo Євген Левіцький пояснює, що з 2014 року БХФЗ постійно закуповувала у німецької Farmaplant фармсировину за ціною, що на думку експертів компанії є суттєво вищою за ринкову. Farmaplant перераховувала частину грошей на рахунки британської компанії Metabay Import/Export Limited під виглядом комісії за те, що остання нібито сприяла в укладенні відповідних договорів поставки фармсировини між БХФЗ та Farmaplant. Сумму збитків в "Дарниці" оцінюють в 4,7 млн долларів.

Компанію Metabay пов'язують з керівництвом БХФЗ, так за словами позивача, контролером і бенефіціаром Metabay є директорка з розвитку бізнесу БХФЗ Ірина Ржепецька, яка також є донькою голови наглядової ради БХФЗ Миколи Безпалька та Людмили Безпалько - колишньої генеральної директорки БХФЗ до 2018 року.

Виходячи з цього, напрошується висновок, що керівництво БХФЗ просто побудувало схему відкатів, за допомогою якої штучно завущувало вартість виробництва компанії та отримувало незаконний дохід, завдаючи шкоди акціонерам БХФЗ.

За словами адвоката "Дарниці" Євгена Левіцького, заява до британського суду має за мету не дати Metabay вивести гроші в офшори, адже це значно ускладнить повернення їх законним власникам.

"Дарниця", як акціонер з найбільшим пакетом акцій, подала від імені БХФЗ позов до українського суду проти недобросовісних керівників цього підприємства з вимогами компенсувати багатомільйонний збиток, якого зазнав БХФЗ. Саме для того, щоб компенсація дійсно стала реальною, а виведені в офшор кошти нікуди не зникли, англійський суд і прийняв рішення про їх арешт", - розповів Левіцький.

26 березня аналогічне рішення щодо арешту рахунків Metabay прийняв і швейцарський суд, погодившись з аргументами та доводами "Дарниці". Високий суд справедливості у Лондоні продовжить розгляд справи вже 16 квітня.

Pharma.net.ua
По материалам: РБК-Україна
>
полезный материал
2 читателей 2 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1227 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему