Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
4 читателей 4 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1003 раз

Уряд обрав для впровадження в Україні найбільш неефективну модель медицини, – Ольга Богомолець

Новости Украины - 1003
second date1003
Так звана «британська» модель державної медицини сьогодні переживає у Великобританії глибоку кризу та спад фінансування. Читать далее
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: люди

С 27.11.2014 г. – народный депутат Украины VIII созыва, глава комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения. Заслуженный врач Украины, доктор медицинских наук.

С 01.09.2014 г. – внештатный советник Президента Украины по гуманитарным вопросам. Кума Петра Багрия.

С 2003 г. по октябрь 2014 г. – главный врач Института дерматологии и косметологии доктора Ольги Богомолец.

2006-2008 гг. – депутат Киевского городского совета V созыва, председатель Комиссии по вопросам здравоохранения и социальной защиты Киевского городского совета (прошла в Киевсовет по спискам «Нашей Украины», затем перешла в «тушечную» фракцию, подконтрольную Леониду Черновецкому. Кума экс-замглавы КГГА Ирэны Кильчицкой.

С декабря 2004 г. по октябрь 2005 г. была личным врачом Президента Украины Виктора Ющенко.

В 1989 г. окончила Киевский медицинский институт им. А. А. Богомольца по специальности «Лечебное дело».

Подробнее
Ольга Богомолец
Ольга Богомолец
Глава Комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения

Модель медицини, яку Кабінет Міністрів обрав для впровадження в Україні, є найбільш неефективною. Таку думку висловила голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

«При реформуванні системи охорони здоров’я в Україні для мене принциповою є модель, яка береться за взірець. Я – послідовний прихильник соціальної моделі, яка прийнята у Європі, на противагу тим моделям, які використовуються в Англії або США. На жаль, Уряд обрав найгірший варіант – найменш доступний для тих людей, у яких немає грошей на співоплати за дороговартісні послуги. Це так звана «британська» модель державної медицини, яка сьогодні переживає у Великобританії глибоку кризу та спад фінансування», – написала Богомолець на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, для прихильників «британської» моделі не зайвим буде дізнатися, що під час її створення широко використовувався досвід СРСР, і багато в чому вона копіює його.

«Головним недоліком цієї системи є те, що вона повністю залежить від загального оподаткування й функціонує на основі видатків із бюджету, співоплати пацієнта та приватного добровільного страхування. При збільшенні дефіциту бюджету фінансування медичних послуг для населення скорочується, і вони змушені сплачувати за медичні послуги з власної кишені у випадках, коли їхню послугу держава профінансувати не в змозі. Стабільних гарантій надання конкретних медичних послуг для громадян немає. Усе з точністю повторює ситуацію, яка є сьогодні в Україні», – зазначила Ольга Богомолець.

«То в чому ж тоді полягає реформа? Чи підходить така система Україні, де більшість людей не спроможні на співоплату чи приватне страхування, а мізерний бюджет держави покриває ледве половину від необхідних витрат на охорону здоров’я? І чи здатна Україна потягнути ту ж саму радянську систему, тільки перефарбовану в кольори британського прапора? Про низьку ефективність британської системи говорять уже й у самій Британії. Там навіть повернули лікарів у швидку допомогу, оскільки лікарні не справляються з навалою пацієнтів, яких їм везуть карети швидкої з парамедиками. І тільки наші горе-реформатори вперто хочуть наступити на ті ж самі граблі», – додала вона.

На думку Богомолець, в Україні впровадження такої системи виллється в катастрофічну нестачу коштів для покриття всіх потреб населення, що призведе до неминучої співоплати на вторинній та третинній ланці, закриття лікарень та звільнення десятків тисяч медиків.

«Як нам і обіцяють, повністю безоплатною буде лише первинна ланка, пологи, швидка без лікаря та паліатив. На більше в держави не вистачає грошей. На моє переконання, єдино правильною та прийнятною для України моделлю системи охорони здоров’я є європейська – така, яка існує сьогодні в Австрії, Німеччині, Франції, Нідерландах, Бельгії, Швейцарії, Естонії, Молдові та інших сусідніх країнах. Це соціальна модель, заснована на системі загальнообов’язкового державного медичного страхування. Кошти, що збираються в рамках цієї моделі, відділені від інших податків та зборів і можуть бути використані лише на оплату медичних послуг для громадян. Це дозволяє сформувати стабільний гарантований перелік медичних послуг та забезпечити їх надання в повному обсязі на всіх рівнях, а не тільки на первинному, як це пропонує нам МОЗ», – підкреслила голова профільного комітету.

Богомолець нагадала, що у Європі застраховані громадяни мають можливість контролювати використання страхових коштів, обирати лікарів та профільні заклади, але найважливіше, що всім людям забезпечений рівний доступ до медичної допомоги при рівній оплаті, а фінансові ресурси розподіляються максимально ефективно.

«Зазвичай фінансування таких систем відбувається із трьох джерел – відрахування від роботодавців, страхові внески підприємців та кошти державного бюджету, які спрямовуються на покриття потреб незахищених категорій населення. У Німеччині, де 90% населення охоплені загальнообов’язковим державним соціальним медичним страхуванням, система забезпечує всю необхідну допомогу для всіх без винятку застрахованих осіб. Соціальне медичне страхування існує також у Франції, де ним користується 80% громадян, у Бельгії, де державним медстрахуванням охоплені 98% бельгійців, у Японії, де модель загальнообов’язкового державного медичного страхування демонструє надзвичайну ефективність, та десятках інших розвинутих країн. В Австрії, наприклад, фізичні особи стають автоматично застрахованими при прийомі на роботу, отримуючи допомогу по безробіттю, пенсію, працюючи на держслужбі. Діти та студенти також мають право на всю необхідну медичну допомогу. Навіть у Молдові загальнообов’язкове державне медичне страхування діє з 2004 року, сьогодні ним охоплено 83% населення», – підкреслила вона.

«І тільки в Україні псевдореформатори вирішили вигадати велосипед та замість того, щоб взяти найкращі європейські зразки, почали ставити експерименти на власному народі. Ще більш дивним є те, що знаходяться люди, які радісно готові засунути голову в зашморг та всіляко підтримують антинародну псевдореформу», – зазначила Ольга Богомолець.

Pharma.net.ua
Автор материала
>
полезный материал
4 читателей 4 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1003 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему