Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
1 читателей 1 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 5329 раз

На Київщині госпітальні округи мають запрацювати до кінця 2017 року

Блоги - 5329
second date5329
second h1
Я вважаю, що зараз в Україні питання госпітальних округів є передчасним. Але є рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров`я щодо цієї теми. В результаті, реформа вже стартувала і її треба довести до логічного завершення.
Заместитель главы Комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения
читайте также Главное за неделю

Тож, давайте розберемось, що таке госпітальний округ? Це - об’єднаний медичний простір, у функції якого входить забезпечення потреб населення відповідними медичними послугами на тій території, де громадяни проживають. З іншого боку, вітчизняне медичне законодавство, на жаль, не передбачає поняття «медичні послуги» і не конкретизує, що саме входить до їхнього складу. Все обмежується розпливчастим терміном «медична допомога».

Відверто кажучи, за час незалежності України залишився «совковий» підхід до медицини. В нашій країні немає жодного нормального закону в сфері медицини.

Повертаючись до теми госпітальних округів відзначу, що уряд найближчим часом має сформувати положення по формуванню госпітальних округів. Звідси і постає питання  про те, що якнайшвидше мають бути створені госпітальні ради, до складу яких повинні увійти представники населених пунктів, які виступатимуть від імені конкретних медичних закладів та відстоюватимуть права своїх пацієнтів та медиків. На мою думку, саме представники громади в ході реформи госпітальних округів мають самостійно вирішувати питання фінансування та діяльності певних медичних закладів на своїй території.

Наприклад, на території тієї ж Київщини було сформовано 4 госпітальні округи: Бородянський, Білоцерківський, Васильківський та Лівобережний. Є випадки, коли жителі населеного пункту нарікають, що згідно вищезазначеного розподілу вони не потрапляють до жодного госпітального округу. Проблеми повинні бути вирішені, щоб всі населені пункти обов’язково увійшли до складу госпітального округу. Треба розуміти, що межі госпітальних округів є умовними, віртуальними. Вони не є окремими адміністративно-територіальними одиницями.

З моєї точки зору, не повинно бути жодних проблем з формування госпітальних округів. Затримка процесу по формуванню госпітальних округів полягає в тому, що уряд має додатково прийняти постанову про чіткий механізм реалізації цієї ініціативи. Сподіваємось, що до кінця 2017 року мають запрацювати госпітальні округи.  До того ж я особисто планую  незабаром звернутися до прем’єр – міністра та виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я з цього приводу.

Заместитель главы Комитета Верховной Рады по вопросам здравоохранения
полезный материал
1 читателей 1 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 5329 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь