Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
0 читателей 0 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 9036 раз

Паралельний імпорт: непродумана стратегія

Блоги - 9036
second date9036
second h1
Паралельний імпорт може мати позитивні економічні переваги, посилюючи конкуренцію з подальшим впливом на рівень цін товарів, за умови якісно продуманої стратегій, що враховує специфіку фарми.
Юрисконсульт Teva Ukraine
читайте также Главное за неделю

Якщо дуже сильно узагальнити, то, безумовно, паралельний імпорт може мати позитивні економічні переваги, посилюючи конкуренцію з подальшим впливом на рівень цін товарів. Однак, слід також визнавати, що не можна просто взяти і екстраполювати умови паралельного імпорту, наприклад, шкарпеток на умови функціонування фармацевтичного бізнесу.

Лишаючи поза увагою спекулятивні обвинувачення прихильників та противників паралельного імпорту лікарських засобів в контексті обговорення законопроекту № 2089 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян (далі – Законопроект 2089), маємо намір висвітлити об’єктивні чинники, що можуть вносити суттєвий дисбаланс інтересів між усіма учасниками цього процесу (від виробника до споживача і, звісно, держави).

Здоров’я кожного – головний пріоритет національної системи охорони здоров’я! З початку вибудовується потужна й ефективна система контролю за якістю, безпекою й ефективністю лікарських засобів, у тому числі, щоб унеможливлювати балачки «ораторів» щодо т.з. «фуфломіцинів» на теренах України. Маємо враховувати, що частиною цього процесу є також і державна реєстрація лікарських засобів, і фармаконагляд, і забезпечення фармацевтичної якості. І саме на заявників, у першу чергу, покладається основний тягар усіх витрат та відповідальності. І це, звісно, має свою логіку. Разом з цим постає питання: чи справедливо розподілені витрати й вигоди між імпортерами-заявниками та паралельними імпортерами? Очевидно, що ні.

Поряд з регуляторними вимогами, жорстке конкурентне середовище вимагає й суттєвих витрат на формування іміджу, репутації та пізнаваності торгової марки, як виробника, так і самого продукту – лікарського засобу аби залишатися конкурентоспроможним. 

Ураховуючи наведене, постає закономірне запитання: чи дійсно запропонований механізм є справедливим та виваженим?

На наше переконання, доступності лікарських засобів, радше, сприятимуть: прозорі та адекватні правила під час державної реєстрації та контролю якості, чесні правила для учасників публічних закупівель, контроль за дотриманням промоції та рекламування лікарських засобів, виважена політика держави з питань ціноутворення, а також комплексний й всебічний підхід антимонопольного органу

Юрисконсульт Teva Ukraine
полезный материал
0 читателей 0 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 9036 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь