Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
5 читателей 5 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1855 раз

Журналістське розслідування: офіційні відповіді органів виконавчої влади щодо введення предметно-кількісного обліку кодеїновмісних ліків

Важно Новости Украины - 1855
second date1855
30 травня 2014 року після проведення власного тривалого журналістського розслідування редакція газети "ВАШЕ ЗДОРОВ’Я" звернулась до вищого керівництва держави, Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради України, керівників правоохоронних орг.. Читать далее
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: компании

Наиболее крупное в Украине фитохимическое производство выпускает растительные препараты в различных лекарственных формах.

Производственные мощности позволяют выпускать в год 45 млн. ампул, 65 млн. упаковок таблеток, 10,2 млн. пакетов порошков, 18 млн. упаковок гранул, 12,4 млн. упаковок капсул, 2 млн. баллонов аэрозолей и баллонов/флаконов спреев, 4,5 млн. единиц готовой продукции мягких лекарственных форм (мази, кремы, гели), 8,3 млн. единиц готовой продукции жидких лекарственных форм (сиропы, капли, настои, растворы, суспензии, эмульсии, эликсиры).

Подробнее о компании

Всеукраинская медицинская газета "Ваше здоровье" – старейшее медицинское издание страны. В течение 26 лет на страницах газеты публикуется оперативная, актуальная и объективная информация о состоянии отрасли.

Специализируется на защите прав медицинских работников и предоставляет возможность врачам рассказать о реальной ситуации в украинском здравоохранении, а также о ходе и эффективности внедряемых реформ.

Подробнее о компании

Одесская компания, основанная в 1992 году на базе опытно-экспериментального производства НТК Физико-химического института им. А. В. Богатского Национальной академии наук Украины.

Коммерческая деятельность начиналась с производства продуктов тонкого органического синтеза, за которым последовало производство оригинальных фармацевтических субстанций, разработанных учеными Физико-химического института им. А. В. Богатского.

Предприятие осуществляет:

  • скрининг и разработку активных фармацевтических ингредиентов (АФИ);
  • производство субстанций лекарственных средств;
  • разработку и внедрение технологических процессов;
  • производство готовых лекарственных средств;
  • реализацию продукции лечебным учреждениям и потребителям на всей территории Украины через дистрибьюторскую и собственную сеть аптек в г. Одессе.

Подробнее о компании
Здоровье (ООО «Фармацевтическая компания «Здоровье») Ваше здоровье (ООО "Редакция газеты "Ваше здоровье") ИнтерХим (ОДО «ИнтерХим»)
Здоровье
Крупное фитохимическое производство. Производственные мощности расположены в г. Харьков.
Ваше здоровье
Всеукраинская медицинская газета "Ваше здоровье" – старейшее медицинское издание Украины.
ИнтерХим
Одесская компания, основанная в 1992 году.

30 травня 2014 року після проведення власного тривалого журналістського розслідування редакція газети "ВАШЕ ЗДОРОВ’Я" звернулась до вищого керівництва держави, Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради України, керівників правоохоронних органів, відповідальних органів виконавчої влади та всіх небайдужих з проханням об'єднати зусилля у боротьбі з аптечною кодеїновою наркоманією. На звернення редакції вже відреагували Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство юстиції України та Державна служба України з лікарських засобів, які повністю поділяють стурбованість редакції газети ситуацією, яка склалася в державі.  

У зверненні редакції "ВАШЕ ЗДОРОВ’Я" узагальнюються та підсумовуються отримані з різних джерел дані щодо нагальної необхідності віднесення кодеїновмісних ліків до групи препаратів, що підлягають предметно-кількісному обліку. Видання наголошує, що предметно-кількісний облік відповідними органами влади та медичною спільнотою визнано єдиним виходом із ситуації масового неконтрольованого немедичного застосування кодеїновмісних препаратів наркозалежними особами.

Предметно-кількісний облік будь-якого лікарського засобу в Україні вводиться шляхом затвердження відповідного Наказу МОЗ України підписом Міністра. Такий Наказ МОЗ потребує лише погодження із Держпідприємництвом та реєстрації в Мін’юсті. Міністерство юстиції України підтвердило готовність розглянути відповідний Наказ МОЗ України у максимально стислі терміни.

Жодних коментарів від міністра охорони здоров'я України Олега Мусія або офіційної відповіді від МОЗ України протягом відведеного чинним законодавством часу журналісти не отримали.

Окремо слід відзначити,  що Державна служба України з контролю за наркотиками, головним завданням якої є протидія поширенню наркоманії як однієї з основних загроз національній безпеці країни, у своєму першому листі, частково процитованому у зверненні газети, визнавала серйозність аптечної наркоманії та закликала взяти її під суворий контроль. Редакція газети "ВАШЕ ЗДОРОВ’Я" стурбована тим, що у  наступному листі Служба докорінно змінила свою позицію і вирішила, що проблема кодеїнової наркоманії трохи перебільшена, тому тепер вбачає своєю головною місією захист інтересів пацієнтів, які, мовляв, будуть позбавлені життєво важливих ліків, коли введуть посилений контроль їх обігу. На жаль, голова Служби не написав, від чого лікують кодеїновмісні препарати, адже лікарі в один голос стверджують, що їх дія - позбавляти від неприємних симптомів, і це з успіхом можуть робити інші ліки, що не призводять до наркотичної залежності.

Копії офіційних листів, звернень, відповідей на запити, матеріали проведених інтерв'ю та відеозаписи надані редакції Порталу Pharma.net.ua авторами Листа-звернення.

 

Далі наводимо повний текст звернення редакції газети "ВАШЕ ЗДОРОВ’Я".


 Звернення колективу редакції всеукраїнської медичної газети «Ваше здоров’я»

Протягом кількох років медична газета «ВАШЕ ЗДОРОВ’Я» висвітлює питання аптечної наркоманії, зокрема, проблему немедичного застосування кодеїновмісних препаратів наркозалежними особами 

Ми вже неодноразово писали про те, як лікарі, громадські діячі, представники органів влади наполягають на тому, щоб кодеїно­вмісні препарати були включені до переліку ліків, котрі підлягають предметно-кількісному обліку. Свої заклики вони аргументують переконливими доказами того, якої шкоди завдають ці препарати у разі їх нецільового застосування порівняно з вельми сумнівною користю, адже кодеїновмісні препарати використовуються лише для зняття симптомів захворювання, а не для його лікування, а на аптечних полицях достатньо альтернативних лікарських засобів без вмісту кодеїну.

Єдиним виходом із ситуації масового неконт­рольованого немедичного застосування кодеїно­вмісних препаратів наркозалежними особами є введення предметно-кількісного обліку цих лікарських засобів.

Предметно-кількісний облік будь-якого лікарського засобу в Україні вводиться шляхом затвердження відповідного Наказу Міністерства охорони здоров’я України підписом Міністра. Такий Наказ МОЗ потребує лише погодження із Держпідприємництвом та реєстрації в Мін’юсті.

Даним листом редакція газети «ВАШЕ ЗДОРОВ’Я» узагальнює та підсумовує отримані з різних джерел дані щодо нагальної необхідності віднесення кодеїновмісних ліків до групи препаратів, що підлягають предметно-кількісному обліку.

Державна служба України з лікарських засобів як регуляторний орган, що реалізовує державну політику у сфері контролю якості та безпеки лікарських засобів і медичних виробів, неодноразово зверталась до Міністерства охорони здоров’я України щодо посилення контролю за кодеїновмісними препаратами шляхом введення предметно-кількісного обліку — 6 листів протягом 2012-2014 рр. із наданням проекту відповідного Наказу МОЗ України.

Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України прямо заявляє: «Кодеїномісткі лікарські засоби є предметом немедичного вживання наркозалежними особами». СБУ фіксує різке збільшення обсягів продажу даних препаратів, насамперед, вказаній категорії населення. Разом із тим, Служба безпеки України наголошує, що наразі «вказані кодеїномісткі лікарські засоби не є забороненими до обігу, в зв’язку з чим вилучення їх з незаконного обігу неможливе та не відноситься до кримінально караних видів злочинів».

Міністерство внутрішніх справ України заявляє про наявність гострої «проблеми безконтрольного відпуску через заклади аптечних мереж комбінованих лікарських препаратів, що містять у своєму складі малу кількість наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів». Зокрема, МВС України наголошує на необхідності термінового віднесення кодеїновмісних комбінованих лікарських засобів до таких, котрі підлягають предметно-кількісному обліку, про що неодноразово повідомляло Міністерст­ву охорони здоров’я України.

Державна служба України з контролю за наркотиками, створена з метою підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері обігу наркотичних засобів та протидії поширенню наркоманії як однієї з основних реальних загроз національній безпеці України, висловлює занепокоєння тим, що «збільшення попиту на кодеїновмісні препарати може бути обумовлене їх використанням наркозалежними особами в якості наркотичних засобів» та нагадує про відсутність предметно-кількісного обліку таких лікарських засобів.

Також у розпорядженні редакції газети «ВАШЕ ЗДОРОВ’Я» є звернення представників аптечного та фармацевтичного бізнесу.

Свою позицію щодо необхідності термінової реакції на численні випадки зловживання молоддю кодеїновмісними препаратами із нелікувальною метою висловили як представники Аптечної професійної асоціації України, так і керівники 10 загальнонаціональних та регіональних аптечних мереж України. Вихід із ситуації представники аптечного бізнесу вбачають у негайному запровадженні предметно-кількісного обліку вказаної групи комбінованих лікарських засобів.

Один із лідерів вітчизняної фармацевтичної промисловості «Фармацевтична компанія «Здоров’я» є виробником значної номенклатури лікарських засобів, у тому числі кодеїновмісних комбінованих препаратів. Компанія висловила свою громадянську позицію та підтримала необхідність введення предметно-кількісного обліку кодеїновмісних лікарських засобів, оскільки «немедичне використання цих препаратів призводить до незворотного страшного процесу самознищення людини та загуб­леного здоров’я молодого покоління нашої країни».

Таку ж позицію висловила і громадськість. Зок­рема, Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення: «Ми не наполягаємо на тому, що кодеїновмісні препарати потрібно заборонити. Але вимагаємо жорсткішого їх контролю, тому що при такій доступності під заг­розою опиняються зовсім молоді люди, які, найчастіше, навіть не усвідомлюють, до яких страшних наслідків може призвести їхня «цікавість» (бо переважно саме з цікавості вони пробують наркотик вперше). Отже, під загрозою опиняється та частина нації, яка, по суті, і є гарантом її існування». Представники громадських організацій спільно з активістами Автомайдану висловили протест проти розгулу аптечної кодеїнової наркоманії під стінами Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України під гаслами «Молодь проти аптечних наркотиків!» та «Майдан стояв не за наркоторгівлю!»

Своєю чергою, медична спільнота України (головні позаштатні спеціалісти, наукова еліта та практикуючі лікарі-наркологи) неодноразово наголошувала: «Існує значна кількість людей, яким кодеїн, димед­рол, тропікамід, трамадол потрібні. Однак це не привід заплющувати очі на поширеність немедичного застосування таких ліків. Із кодеїно­вмісних препаратів виготовляють наркотик, який у Росії дістав назву «крокодил», у нас його ще називають «годішка» — через те, що жити, приймаючи такий засіб, мало кому щастить більше року. Чим приваблюють такі препарати? Передусім, дешевизною і вільним доступом до них, адже зав­дяки зусиллям правоохоронних органів із наших міст зник героїн і «вуличний» метадон, а от аптек дедалі більшає». Наркологи підкреслюють: «Кодеїн, морфін — це наркотики, що юридично закріплено віднесенням останніх до відповідного «Переліку», й залишати цілком свідомо шпарину в законодавстві щодо дозволу на такі «вкрай необхідні» комбіновані кодеїновмісні препарати є, без перебільшення, нічим іншим, як злочином». Адже саме кодеїновмісні протикашльові препарати і є наразі предметом масового зловживання.

Відзначимо, що 21 березня 2014 року на зустрічі із вітчизняними виробниками лікарських засобів та 24 березня 2014 року на брифінгу в Кабінеті Міністрів України Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій назвав «бізнес, побудований на кодеїнових препаратах» неетичним і не моральним. Міністр зазначив, що кодеїновмісні ліки, а також трамадол, тропікамід та інші препарати стимулюють українську наркоманію, тому нехай краще держава втратить мільйони таких прибутків, але «ми збережемо наших дітей від наркоманії».

Таким чином, вбачаємо за необхідне звернутись до вищого керівництва держави із закликом невідкладно та рішуче довести розпочату справу боротьби з аптечною кодеїновою наркоманією до логічного завершення.

Свою одностайну позицію щодо даної проблеми висловили всі відповідні органи державної виконавчої влади, правоохоронні органи, медична спільнота, громадськість, представники аптечного та фармацевтичного бізнесу. Категоричні заяви пролунали і від Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія.

Усі слова вже сказано, а точки зору почуто! Останнім кроком у нелегкій боротьбі з геноцидом Української нації є затвердження Міністерством охорони здоров’я України відповідного Наказу щодо віднесення кодеїновмісних препаратів до переліку лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку.

Українське суспільство чекає на негайне підписання даного Наказу Міністром охорони здоров’я України!

Pharma.net.ua
>
полезный материал
5 читателей 5 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1855 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему