Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
2 читателей 2 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1136 раз

Фірма Богатирьова має повернути МОЗу три мільйони за непоставлену вакцину

Новости Украины - 1136
second date1136
Суд стягнув з ПАТ «Фармстандарт-Біолік» 3,01 млн грн. попередньої оплати і 39 тис грн. інфляційних втрат за договором поставки медичних препаратів для Міністерства охорони здоров’я. Про це свідчить рішення Господарського суду Харківської області від 5... Читать далее
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: люди

2012-2014 гг. — Вице-премьер-министр Украины-министр здравоохранения Украины, а позже министр здравоохранения Украины в правительстве Азарова. 23 февраля 2014 г. уволена с должности министра решением Верховной Рады Украины.

2007-2012 гг. — Секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины.

Была народным депутатом Украины, членом бюджетного комитета Верховной рады Украины, заместителем председателя фракции Партии регионов, членом политисполкома Партии регионов; почетным президентом тендерной палаты Украины, секретарём совета национальной безопасности и обороны.

В 1977 году окончила Харьковский медицинский институт. После окончания института работала врачом, заместителем главврача по вопросам организации помощи детям и матерям.

Доктор медицинских наук, профессор.

21 октября 2014 года Генеральной Прокуратурой Украины Богатырёва объявлена в розыск. 12 января 2015 года объявлена в международный розыск Интерпола.

Подробнее
Раиса Богатырева
Раиса Богатырева
Экс-министр здравоохранения Украины

Суд стягнув з ПАТ «Фармстандарт-Біолік» 3,01 млн грн. попередньої оплати і 39 тис грн. інфляційних втрат за договором поставки медичних препаратів для Міністерства охорони здоров’я. Про це свідчить рішення Господарського суду Харківської області від 5 травня.

У серпні 2012 року МОЗ замовив у «Фармстандарт-Біолік» імунобіологічні препарати, вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії та правця та гепатиту В (для новонароджених), які мали бути поставлені до кінця грудня. Товар мав поставлятися ДП «Укрвакцина» для його подальшої передачі лікарням.

Вартість договору склала 3,01 млн грн. Цю суму у якості попередньої оплати МОЗ повністю виплатило підприємству в середині грудня 2012 року. Підприємство гроші отримало, але у визначений договором строк (до 31.12.2012) товар не поставило.

МОЗ звернулося до суду з вимогою розірвати договір і повернути передоплату.

З огляду на те, що препарати у визначений строк поставлені не були, суд зобов’язав «Фармстандарт-Біолік» повернути МОЗ 3,01 млн грн. Також з підприємства стягнуто інфляційні втрати за період з січня 2013 року по лютий 2014 року включно.

Разом з тим суд зазначив, що у договорі було чітко прописано, що він діє до 31 грудня 2012 року. Таким чином договір вже є припиненим у зв’язку зі спливом строку його дії, відтак немає підстав для його розірвання.

Варто додати, що торік МОЗ через суд також стягнуло з ПАТ «Фармстандарт-Біолік» 545 тис грн. пені і 211 тис грн. штрафу за прострочення поставки медпрепаратів за вказаним договором.

«Фармстандарт-Біолік» в суді пояснював, що не поставив товар через розпорядження Держлікслужби України, якими було накладено тимчасову заборону на реалізацію, зберігання та застосування всіх серій медичних імунобіологічних препаратів. Підприємство кваліфікувало дії Держлікслужби як обставини непереборної сили. Але суд це твердження відкинув.

Суд зазначив, що категорія «непереборна сила» має відносний характер і, як правило, до неї відносять суспільні (воєнні дії, страйки, введення мораторію та інше) та стихійні природні явища (землетрус, повінь, шторм тощо). Разом з тим розпорядження Держлікслужби є адміністративно-господарськими санкціями, які були застосовані до підприємства за порушення ліцензійних умов при виробництві лікарських засобів.

Акціонером ПАТ «Фармстандарт-Біолік» до лютого 2013 року був син екс-міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової Олександр.

За даними SMIDA, станом на 2012 рік Олександр Богатирьов володів 19,74% акцій підприємства; ще 22,19% акцій належали Олександру Забудкіну і 55% – російському ВАТ «Фармстандарт». У лютому 2013-го Богатирьов продав свою частку Забудкіну і вийшов з наглядової ради «Фармстандарт-Біолік».

У травні 2013 року Забудкін перевів свої акції на компанії «Термако Холдинг Лимитед» (Кіпр) та «Си Груп, Корп» (Сейшельські острови), які через місяць продали їх російському «Фармстандарту», що збільшив свою частку до 96,9%.

У 2012 році «Фармстандарт-Біолік» виграло тендери на 37,13 млн грн., в 2011-му – на 28,93 млн грн., в 2010 році – на 15,53 млн грн.

Нагадаємо, Державна лікарська служба призупиняла використання вакцин компанії «Фармстандар-Біолік» після кількох смертельних випадків серед дітей.

nashigroshi.org

Pharma.net.ua
>
полезный материал
2 читателей 2 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1136 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему