Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
0 читателей 0 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 848 раз

Держлікслужба та пацієнтські організації обговорили питання імплементації європейського законодавства з ліцензування імпорту

Новости Украины - 848
second date848
Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов та представники громадських організацій, що захищають права пацієнтів,  обговорили проекти змін у нормативно-правові акти, спрямовані на удосконалення забезпечення українських... Читать далее
читайте также Главное за неделю

Голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов та представники громадських організацій, що захищають права пацієнтів,  обговорили проекти змін у нормативно-правові акти, спрямовані на удосконалення забезпечення українських громадян якісними, ефективними та безпечними лікарськими засобами.

У ході зустрічі О. Соловйов проінформував, що з початку запровадження ліцензування імпорту фахівці Держлікслужби України отримали 137 заяв на право здійснення імпорту лікарських засобів в Україні та видали 136 відповідних ліцензій. Вказані ліцензіати забезпечують 99% ринку імпортних ліків, тому ані дефіциту, ані будь-яких затримок із постачанням ліків іноземного виробництва в Україну не спостерігається. Ліцензії видаються за спрощеною системою – лише за надання заяви, – є безстроковими, а платня за неї складає 1 мінімальну заробітну платню (станом на сьогодні – це 1147 грн). Учасники зустрічі погодилися, що такий порядок видачі ліцензії ніяк не може вплинути на вартість ліків.

Отже, завдяки запровадженню ліцензування імпорту лікарських засобів держава отримала суб’єкта підприємницької діяльності, який відповідає за якість ліків, що ввозяться в Україну.

У той самий час присутні висловили одностайну думку, що такий спрощений принцип видачі ліцензії не забезпечує в повній мірі відповідальність за якість, ефективність та безпечність лікарських засобів іноземного виробництва. Представники громадських організацій із захисту прав пацієнтів наполягають на тому, аби ліцензування імпорту в Україні здійснювалося за нормативно-правовими актами, аналогічними до тих, що діють у Європейському Союзі.

Голова Держлікслужби України повністю підтримав таку позицію, та запропонував представникам пацієнтських організацій долучитися до вивчення нормативно-правової бази ЄС щодо ліцензування імпорту. Він звернувся з проханням залучити для отримання консультативної допомоги європейські громадські організації із захисту прав пацієнтів та регуляторні органи країн-членів Євросоюзу.

У нараді взяли участь представники:

·       Ініціативної групи допомоги онкохворим дітям «Дар янгола»;

·       Опікунської Ради Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України;

·       ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»;

·       Благодійного фонду «Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні»;

·       Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів;

·       Міжнародної Діабетичної Асоціації України;

·       Громадської ради при Держлікслужбі України.

diklz.gov.ua

Pharma.net.ua
>
полезный материал
0 читателей 0 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 848 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему