Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
4 читателей 4 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 2819 раз

Офіційне звернення АПАУ до розпорядників бюджетних коштів з вимогою не блокувати програму «Доступні ліки»

Новости Украины - 2819
second date2819
В АПАУ заявляють, що деякі аптечні заклади змушені будуть припинити діяльність у рамках програми. Читать далее
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: объединения
Основной целью деятельности Всеукраинской общественной организации "Аптечная профессиональная ассоциация Украины" является представительство и защита интересов членов Ассоциации – в социально-трудовой, законодательной, экономической и других сферах. В Ассоциацию входит 38 аптечных сетей и аптек, а также 8 предприятий.
Подробнее о компании
АПАУ
АПАУ
Аптечная профессиональная ассоциация Украины объединяет аптеки, аптечные сети и другие предприятия.

У зв’язку з тим, що  розпорядники бюджетних коштів із ряду областей блокують підписання договорів та відшкодування витрат аптекам, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», АПАУ з метою налагодження ситуації, що склалася, підготувала відповідне звернення.

Такий прикрий хід справ блокує роботу аптек та створює прецеденти, через які аптечні заклади змушені будуть припинити діяльність у рамках програми.

Розпорядникам бюджетних коштів
усіх областей по програмі «Доступні ліки»
Копія: Прем’єр-міністру України
Гройсману В.
В.о. Міністра охорони здоров`я
Супрун У.
районним державним адміністраціям областей

 

Відкрите звернення

Шановні розпорядники бюджетних коштів по програмі «Доступні ліки», шановні представники органів державної влади! З 1 квітня 2017 року стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Її успішність залежить від усіх учасників – лікарів, аптек, дистриб’юторів, виробників і, звичайно, від розпорядників коштів.

Незважаючи на негативний досвід попередньої програми реімбурсації з гіпертонії та неоплачені борги аптечним закладам, наразі програма набирає обертів, усе більше аптек долучається до участі в ній.

У свою чергу на місцях виникає багато непорозумінь щодо невиконання лікувальними закладами вимог законодавств та обмежень ними прав аптек щодо участі у програмі.

З цієї причини просимо розпорядників коштів Київської, Закарпатської, Волинської та інших областей припинити блокування підписання договорів на відшкодування витрат з аптеками. Усі суб’єкти господарювання мають рівні права. Відповіді та пояснення «ми працюємо з комунальними закладами», «у нас розподілені вже всі кошти», «ми не знаємо ваших аптек» та інші є незаконними та не відповідають меті впровадженої програми.

У разі бажання аптечної мережі брати участь усією кількістю аптек просимо не відмовляти в цьому, обираючи тільки окремі заклади, обмежуючи доступність пацієнтів. Такі дії змушують людей витрачати більше часу на пошук аптек. Штучне зменшення аптек-учасників призводить до великих черг та невдоволення пацієнтів.

Просимо припинити затримку оплати аптекам коштів за відпущені лікарські засоби та повертати їх в повному обсязі, згідно з поданими звітами.

Такі дії спонукають аптечні заклади, що не уклали договори, і в подальшому не брати участь у програми «Доступні ліки». Звертаємо увагу, що аптеки, перед якими є заборгованість у розпорядників коштів, мають право призупинити відпуск ліків. А це позначиться винятково на забезпеченні пацієнтів медикаментами.

З метою вирішення вищезазначених питань, просимо розпорядників коштів у найкоротші строки розрахуватися з аптеками та підписати всі договори, які надійшли. Інформація щодо порушень виконання програми «Доступні ліки» буде опрацьовуватись ГС «АПАУ» та оперативно надаватись до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України.

Pharma.net.ua
По материалам: Прес-служба АПАУ
>
полезный материал
4 читателей 4 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 2819 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему