Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
6 читателей 6 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 2309 раз

МОЗ затвердило Настанову «Лікарські засоби. Належна виробнича практика»

Новости Украины - 2309
second date2309
Прийняття наказу пов'язано із змінами, які відбулися в законодавстві, що регулює обіг лікарських засобів у Європейському Союзі. Читать далее
читайте также Главное за неделю

Набула чинності Настанова СТ-Н Міністерства охорони здоров’я 42‑4.0:2016 «Лікарські засоби. Належна виробнича практика», яку затверджено наказом МОЗ «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 16 лютого 2009 року №95» від  29 липня 2016 року №798.

Прийняття наказу пов'язано із змінами, які відбулися в законодавстві, що регулює обіг лікарських засобів у Європейському Союзі, а саме набранням чинності деяких розділів документу «The Rules Governing Medicinal Products in the European Union. Volume 4. EU Guidelines to Good Manufacturing Practice Medicinal Products for Human and Veterinary Use» («Правила, що регулюють лікарські засоби в Європейському Союзі.  Том 4.  Європейські  правила  з  належної виробничої практики лікарських засобів для людини та застосування у ветеринарії»).

До Настанови СТ-Н МОЗу 42‑4.0:2016 «Лікарські засоби. Належна виробнича практика» внесено такі зміни:    

  • додаток 15 «Кваліфікація і валідація» Настанови було гармонізовано з актуалізованим додатком 15 «Qualification and Validation» Настанови з GMP ЄC, який у Європейському Союзі введено в дію з 1 жовтня 2015 року       
  • додаток 16 «Сертифікація Уповноваженою особою та випуск серії» частини І Настанови було гармонізовано з актуалізованим додатком 16 «Certification by a Qualified Person and Batch Release» Настанови з GMP ЄC, який у Європейському Союзі введено в дію з 15 квітня 2016 року
  • у частину 3 Настанови введено ще три нормативні документи, які гармонізовані з документами частини ІІІ Настанови з GMP ЄС:
    – Настанова СТ-Н МОЗу 42-4.6:2016 «Лікарські засоби. Деякі положення стосовно діючих речовин, що експортують в Україну для виробництва лікарських препаратів», яка гармонізована з документом Європейської Комісії «Форма «письмового підтвердження» стосовно діючих речовин, що експортують у Європейський Союз для препаратів для людини, відповідно до статті 46b(2) Директиви 2001/83/EC»

    – Настанова СТ-Н МОЗу 42-4.7:2016 «Лікарські засоби. Встановлення меж впливу на здоров’я для використання при ідентифікації ризику в разі виробництва різних препаратів за допомогою технічних засобів загального користування», яка гармонізована з документом Європейського агентства з ліків EMA/CHMP/CVMP/SWP/BWP/169430/2012 «Настанова щодо встановлення меж впливу на здоров’я для використання при ідентифікації ризику в разі виробництва різних препаратів за допомогою технічних засобів загального користування»

    – Настанова СТ-Н МОЗу 42-4.8:2016 «Лікарські засоби. Формалізоване загальне оцінювання ризиків з метою встановлення відповідної належної виробничої практики для допоміжних речовин, які використовуються в препаратах для людини», яка гармонізована з документом Європейської Комісії «Рекомендації від 19 березня 2015 року щодо формалізованого загального оцінювання ризиків з метою встановлення відповідної належної виробничої практики для допоміжних речовин, які використовуються в препаратах для людини» (2015/С 95/02).
Pharma.net.ua
По материалам: Держлікслужба
>
полезный материал
6 читателей 6 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 2309 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему