Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
6 читателей 6 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1734 раз

«Медфарком» на місяць заблокував тендер по тестам на глюкозу, бо МОЗ хотіло купити дітям кращі системи

Важно Новости Украины - 1734
second date1734
МОЗ аргументовано вимагає більш точні та менш болючі тести для дітей. Тендерна компанія «Медфарком-центр» у відповідь зриває тендер. Страждають, як завжди, пацієнти. Читать далее
читайте также Главное за неделю
Фигуранты: компании

Индар – фармацевтическое предприятие, специализирующееся на производстве инсулинов и других лекарственных средств. Компания была образована в 1997 году.

Подробнее о компании

ЧАО "Медфарком-Центр" является правопреемником компании "Медфарком" и ведет операционную деятельность на территории Украины.

Компания занимается дистрибьюцией и продвижением лекарственных препаратов, предметов медицинского назначения, биологически-активных добавок, а также товаров для домашних животных.

Филиалы компании расположены в Киеве, Харькове, Днепропетровске, Одессе, Львове, Запорожье  и Ужгороде.

Подробнее о компании
Индар (ЧАО “Индар”) Медфарком-Центр (ЧАО "Медфарком-Центр")
Индар
Индар – фармацевтическое предприятие, специализирующееся на производстве инсулинов и других лекарственных средств. Компания была образована в 1997 году.
Медфарком-Центр
Компания специализируется на дистрибьюции и продвижении лекарственных средств и других товаров.

Антимонопольний комітет 9 листопада розблокував тендер Міністерства охорони здоров’я на постачання тест-систем для індивідуальних глюкометрів на очікувану суму 19 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Ці торги були оскаржені ще на початку жовтня до розкриття пропозицій. Тобто після рішення АМКУ і внесення необхідних змін у тендерну документацію пройде ще більше місяця, поки тендери будуть завершені (за умови відсутності нових скарг). А фізично постачання товару буде можливе лише в новому році. З урахуванням того, що це перші торги МОЗ по цим товарам цього року, можна очікувати, що пацієнти України цього року залишаться без тест-систем.

МОЗ виставило очікувану ціну на тести для глюкометрів близько 2,70 грн за штуку. Це на 60 копійок дешевше, ніж міністерство закупило в 2012 році у державного «Індару» на тендері, у якому про переможця окремим чиновникам могло бути відомо заздалегідь. У доларовому еквіваленті МОЗ взагалі знизило ціну з 40 до 12 центів. У 2013 році тести було придбано у «Діалог Діагностікс» по 2,00 грн за штуку (25 центів в еквіваленті).

«Медфарком-центр», який раніше не вигравав тендери МОЗ саме по цим тестам, поскаржився на те, що міністерство вимагає, аби тест-системи працювали при заборі 1 мікролітра крові з пальця. А фірма хотіла поставляти тести на 1,5 мкл. На думку фірми, ця різниця не була суттєвою через її «мікроскопічність», але вона обмежувала «Медфарком».

У міністерстві аргументували, що тест-системи для глюкометрів розраховані в тому числі і на новонароджених дітей. А для них різниця в кількості відбору крові суттєва з огляду на більшу глибину і болючість рани при заборі 1,5 мкл.

АМКУ погодився з тим, що ця вимога не є дискримінаційною, як і наступна – на точність тестів щодо визначення рівня глюкози. МОЗ вимагає більш точні тести для дітей віком від 0-18 років, оскільки похибка у показниках може призвести до некоректної дози ліків для дітей, яка визначається за результатом тесту. Отже, це може призвести до погіршення стану хворих дітей, тоді як для дорослих ця похибка може бути некритичною.

«Медфарком» зауважив, що жоден виробник у світі не маркує свої тести спеціально для дітей. АМКУ вирішив, що скаржник не довів, що ця вимога обмежує можливості фірми щодо участі в тендері.

Проте адмінколегія погодилась зі скаргою «Медфаркому» на вимогу МОЗу на стадії подачі заявок погодитись з істотними умовами угоди, яку міністерство планує укласти з переможцем торгів. У проекті передбачено два види штрафі у випадку зриву поставок фірмою. АМКУ постановив змінити цю норму і продовжити тендер.

У «Віснику державних закупівель» наразі немає даних, на яку дату тепер призначено розкриття пропозицій.

Pharma.net.ua
По материалам: Наші гроші
>
полезный материал
6 читателей 6 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1734 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь
материалы сюжета
больше новостей на эту тему