Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Присоединяйтесь и анализируйте фармрынки Украины и мира вместе с нами!

Либо авторизируйтесь через

полезный материал
2 читателей 2 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1071 раз

Проект постанови КМУ щодо визначення квот на використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів

- 1071
1071
На офіційному сайті МОЗ України 17.08.2017 опубліковано Проект постанови КМУ "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19".
читайте также Главное за неделю

Статус: Проект – громадське обговорення

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19»

З метою врахування вмотивованих пропозицій громадськості та профільних асоціацій виробників лікарських засобів та дотримання принципів дерегуляції у питаннях визначення квот на використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів, Міністерством охорони здоров'я України пропонується для громадського обговорення оновлений варіант змін у Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» (із змінами), якою затверджено щорічні квоти на відвантаження суб'єктам підприємницької діяльності спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів. Проект постанови, пояснювальна записка та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я України www.moz.gov.ua.

Пропозиції та зауваження щодо проекту наказу надсилати на адресу МОЗ України за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601.

Контактні особи: Лясковський Тарас Михайлович телефон (044) 200-07-93, (E-mail: tlyaskovsky@moz.gov.ua) та Гріценко Олександр Володимирович телефон (044) 200-06-68, (E-mail: gritsenko@moz.gov.ua та iok180466@ukr.net).


ПРОЕКТ
Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» (Офіційний вісник України, 2011 р., №2, ст. 115; 2013 р., №70, ст. 2575; 2015 р., №53, ст. 1707; 2016 р., №26, ст. 1022; 2017 р., №13, ст. 369) зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України В. Гройсман

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Статтею 229 Податкового кодексу зазначено, що відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів проводиться в межах квот, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 №19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» (далі – постанова КМУ від 05.01.2011 №19) суб'єктам підприємницької діяльності встановлені щорічні квоти на відвантаження спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів, за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового.

Зважаючи на збільшення вітчизняними підприємствами фармацевтичної галузі номенклатури лікарських засобів, при виробництві яких використовується спирт етиловий, та, враховуючи можливість підприємств збільшити обсяги виробництва, що підтверджується наданими розрахунками, відповідно до технічних і технологічних регламентів, виникла необхідність внести зміни до постанови КМУ від 5 січня 2011 р. №19. Отже, проектом постанови КМУ пропонується:

1. Збільшити квоти на відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів наступним підприємствам:

1) ПАТ «Лубнифарм», відповідно до наданих розрахунків, пропонується збільшити квоту з 36000 декалітрів до 54000 декалітрів спирту етилового;

2) ТОВ «Фарма Старт», відповідно до наданих розрахунків, пропонується збільшити квоту з 1778 декалітрів до 2048,39 декалітрів спирту етилового;

3) ТОВ «Виробниче об’єднання «Тетерів», відповідно до наданих розрахунків, пропонується збільшити квоту з 2090 декалітрів до 79635,09 декалітрів спирту етилового;

4) ТОВ «Фармхім», відповідно до наданих розрахунків, пропонується збільшити квоту з 6140 декалітрів до 15080 декалітрів спирту етилового;

5) «ПрАТ фармацевтична фабрика «Віола», відповідно до наданих розрахунків, пропонується збільшити квоту з 104000 декалітрів до 140000 декалітрів спирту етилового.

2. Доповнити перелік підприємств, для яких встановлюються річні квоти на отримання спирту етилового новими позиціями:

1) ТОВ «Панацея», м. Запоріжжя, та встановити йому квоту у розмірі 199998 декалітрів спирту етилового;

2) Дочірнє підприємство «Межиріцький вітамінний завод» ПАТ «Укрмедпром», с. Межирічка Голованівського району Кіровоградської області, та встановити йому квоту у розмірі 204000 декалітрів спирту етилового у відповідності до поданого розрахунку.

2. Мета і шляхи її досягнення
Метою прийняття проекту постанови КМУ є забезпечення збільшення обсягів виробництва життєво необхідних лікарських засобів, підтримка програми Уряду країни щодо економічного зростання країни, створення умов для підтримки виробництва конкурентоспроможної вітчизняної продукції та оптимізація встановлених обсягів квот на відвантаження спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів, затверджених постановою КМУ від 05.01.2011 № 19, в межах яких згідно з Податковим кодексом України передбачено відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів за ставкою акцизного податку в розмірі 0 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту, а також забезпечення належного контролю за цільовим використанням виробниками лікарських засобів спирту етилового з боку Державної фіскальної служби України.

3. Правові аспекти
Правовідносини у цій сфері регулюються наступними нормативно-правовими актами:

  • Податковий кодекс України
  • постанова Кабінету Міністрів України від 05.01.2011 №19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів»
  • постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1257 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), що видаються до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, спирту етилового денатурованого (технічного) та біоетанолу, які використовуються суб’єктами господарювання для виробництва окремих видів продукції»
  • постанова Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 №1266 «Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом».

4. Фінансово-економічне обґрунтування
Введення в дію вимог проекту постанови КМУ не потребує додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови КМУ потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною фіскальною службою України та проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект
Проект постанови КМУ не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації
У проекті постанови КМУ відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції
У проект постанови КМУ відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення
Проект постанови КМУ розміщено на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України (www.moz.gov.ua) для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів
Проект постанови КМУ не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу
Проект постанови КМУ не є регуляторним актом та не відповідає критеріям для проведення М-тесту.

10.1. Вплив реалізації акта на ринок праці
Прийняття проекту постанови КМУ не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів
Прийняття проекту постанови КМУ дозволить:

  • вітчизняним виробникам, згідно з чинним законодавством, відвантажувати спирт етиловий за ставкою акцизного податку в розмірі 0 грн за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового для виробництва лікарських засобів в межах затверджених квот
  • здійснювати контроль за цільовим використанням спирту етилового з боку Державної фіскальної служби України. 
В.о. Міністра
охорони здоров’я України
Уляна Супрун
полезный материал
2 читателей 2 отметили
этот материал как полезный
статья прочитана 1071 раз
поделитесь с другими
Версия для печати
обсуждение и комментарии
Присоединяйтесь

хотите всегда быть в курсе последних новостей и событий на фармрынке украины? Подпишитесь на нашу рассылку:

следите за нами
в соцсетях:

Нашли опечатку?
Ctrl+Enter

Система Orphus

© 2007 - 2018. Первый независимый фармацевтический бизнес-портал.

Использование материалов сайта без согласования с администрацией запрещено.